Home / Sve vijesti / Sport / Anderson bolji od Tima na startu ATP tur finala

Anderson bolji od Tima na startu ATP tur finala

Finalista Vimbldona Kevin Anderson odlično je započeo takmičenje na svom debiju na ATP tur finalu u Londonu.
On je u okviru „Lejton Hjuit“ grupe pobedio Austrijanca Dominika Tima sa 6:3, 7:6 (10). Bila je to njegova sedma pobeda u devetom okršaju sa Timom.
Meč u „O2 Areni“ trajao je 109 minuta, a Anderson je pokazao veoma solidnu igru tokom oba seta, kao i mentalnu čvrstinu, posebno u taj-brejku drugog seta.
U prvom setu, Kevin Anderson je bio bolji. Njegovi servis gemovi bili su uglavnom kratki, jednostavno, nije dozvolio Austrijancu da dođe do brejk prilike, a ona koja se ukazala njemu u četvrtom gemu, uspeo je da iskoristi.
Otpor Tima u drugom setu bio je daleko snažniji. Stabilizovao je svoj servis, nije dozvoljavao Andersonu da dođe do brejk prilika, tako da je, imajući u obzir to da ni Južnoafrikanac nije popuštao na svom servisu, taj-brejk bio najlogičniji rasplet dešavanja na terenu.
Anderson je uspeo da iskoristi tek četvrtu meč loptu, ali svejedno, veoma je važno što je to uradio jer na kraju i set količnik može da odluči ko će u polufinale.
U večernjem programu od 21 čas igra se susret iste grupe između Rodžera Federera i Keija Nišikorija.