Home / Sve vijesti / Sport / Košarka / Pao i Bamberg, Zvezda sve bliže plasmanu u Top 8

Pao i Bamberg, Zvezda sve bliže plasmanu u Top 8

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su pobedu u 24. kolu Evrolige, pošto su savladali Bamberg 74:60. Crveno-beli su došli do 14. pobede i veoma blizu su plasmana u četvrtfinale Evrolige.

Iako su igrali bez prvog plejmejkera Stefana Jovića, Zvezda je odlično odradila posao protiv vrlo čvrste i nezgodne nemačke ekipe. Crveno-beli krenuli su krenuli oprobanim receptom – agresivnom odbranom. Gosti su prve poene postigli tek u trećem minutu, posle Zvezdine serije 8-0. Koliko je superiorna odbrana domaćin bila, najbolje pokazuje podatak da je Bamberg postigao svega devet poena u prvoj četvrtini.

Doduše, napad nije najbolje funkcionisao u prvih 10 minuta (Zvezda postigla 14 poena), ali je i to promenjeno u drugoj četvrtini, kada je proradio Simonović. Krilni igrač je postigao 11 poena, uz tri trojke iz četiri pokušaja i crveno-beli su rutinski došli do 14 poena prednosti na poluvremenu – 43:29.

U drugom poluvremenu Zvezda je stekla 25 poena prednosti (56:31). Međutim, od tada je usledila serija gostiju 17-0 i smanjenje na svega osam poena razlike. Ipak, Crveno-beli su na kraju došli do rutinske pobede. Najbolji kod pobednika bio je Čarls Dženkins sa 18 poena. Odličan je bio i Marko Simonović sa 13 (4/7 za tri poena). Marko Gudurić je postigao 12, kapiten Luka Mitrović osam, Dion Tompson sedam, Nejt Volters pet, po tri su postigli Branko Lazić, Ognjen Dobrić, Milko Bjelica, dok je Ognjen Kuzmić pridodao dva poena. Na drugoj strani jedini dvocifren bio je Fabijen Kozer sa 21 poenom.

Zvezda je šesta na tabeli Evrolige sa 14-10, dok je Bamberg 13. sa 8-16. U narednom kolu crveno-beli za osam dana gostuju Realu u Madridu, dok Bamberg istog dana ide na noge Anadolu Efesu u Istanbulu.