
15.12.2021. – 11:12
© Sputnik / Eugene Odinokov
Операција Запада са руским блогером и опозиционаром Алексејем Наваљним као „сакралном жртвом“доживела је крах, рекао је директор Спољно-обавештајне службе Русије Сергеј Наришкин. Запад му, како је додао, тражи замену.
„Све док је Русија отпорна на нападе споља, тема дестабилизације ситуације изнутра неће изгубити на актуелности за наше противнике. Друга је ствар што је последњих година западним специјалним службама и другим структурама власти понестало ентузијазма по питању подстицања масовних протеста“, рекао је Наришкин у интервјуу за лист „Аргуметни и факти“ поводом 101. годишњице формирања Спољно-обавештајне службе.
Томе је, како је рекао, допринео и случај Наваљног.
„Није тешко уочити да је операција с блогером као ‘сакралном жртвом’ пропала. Руско становништво се показало као знатно разумније него што су то навикли да мисле на Западу’ “, рекао је он.
Обавештајне службе САД и земаља ЕУ признају да је интересовање руских грађана за Наваљног у сталном паду и сада му траже замену, додао је Наришкин.
Случај „Наваљни“
Касније је он авионом пребачен у Немачку, а немачка влада је касније објавила, позивајући се на војне лекаре, да је Наваљни наводно отрован супстанцом из групе хемијских бојних отрова „Новичок“.
Руско Министарство спољних послова је скоро годину дана након инцидента саопштило да је то била планирана провокација с циљем дискредитације Русије.
RSS