
Разговор са Ненадом Адамовим поводом учешћa у зборнику крактих прича и пјесама
АСинфо: У Зборнику крактих прича и пјесама АСоглас издваштва наишли смо и на Вашу пјесму па Вас молимо да кажете најприје нешто о себи …
Рођен сам 1966. Године у Кикинди, по професији сам дипломирани психолог. Дипломирао сам психологију у Новом Саду 1990. године одбранивши рад на тему «Ефекти подстицања стваралаштва код деце предшколског узраста». То је први покушај експерименталног изучавања дечијег стваралаштва у глини, на просторима некадашње СФРЈ.
Области интересовања су ми: психологија стваралаштва, психологија уметности, арт терапија, психодрама, астропсихологија, музика, поезија, позориште и филм.
За своје резултате у професији добио сам 2006 године Годишњу награду града Кикинде.
АСинфо: Реците нам нешто o свом стваралаштву, од када пишете и шта је то што сте до сада објавили или написали?
Пишем од почетних разреда основне школе, први прозни радови и песме су објављивани у школском листу „Основац“ и у зборнику радова ученика моје основне школе „Вук Караџић“- „Животу треба пркосити“.
2004. године је објављена књига психолошких текстова за младе и одрасле“Кроз вртлоге на путу до себе- водич за будуће одрасле и бившу децу“. Ова књига је прва стручна књига из психологије у Војводини коју је написала особа са церебралном парализом. Заинтересовани је могу у целости пронаћи на интернету.
До сада су моје песме објављене поред Зборника ваше издавачке куће и у следећим зборницима:
Зборник Песничка република Банатски културни центар Ново Милошево
Цветник песама Заувек ђаци, Троречје, Кочане
Зборник Трагови на песку, Бечеј
Зборник поезије Месопотамија 2019., Београд, Културни центар Месопотамија
Тренутно припремам збирку своје поезије и у потрази сам за издавачем.
АСинфо: Ваш поглед на свијет из угла поете…
Сама реч „поесис“ означава креирање нове стварности, мислим да поезија и уметност уопште има улогу превазилажења и критике постојеће стварности. Да би извршила тај задатак поезија мења поглед како песника тако и читалаца, који у заједничкој размени доживљаја песме заједно креирају стварност новог квалитета.
RSS