
ПУТИН: Два хероја Русије и седам капетана погинуло у руској истраживачкој подморници – Путин
03.07.2019. – 10:05
ИСКРА на Фејсбуку

фото: © Global Look Press / Russian Ministry of Defence / RT
У јавном саопштењу о кобном инциденту у руској научној подморници за истраживање дубоког мора, председник Владимир Путин је рекао да је то „велики губитак“, додајући да су погинула два хероја Русије и седам официра.
Путин је посаду подморнице назвао „високо квалификованим професионалцима“ и назвао смрт 14 помораца „великим губитком за Русију и нашу флоту“.
Он је прецизирао да је двојици погинулих у пожару на истраживачкој подморници претходно додељена највиша почасна титула земље – херој Русије, док је седам морнаричких официра ранга капетана 1. класе.
Путин је наредио Шојгуу да лично отпутује у Североморск, где је тренутно стационирана подморница, како би надгледао истрагу и да му рапортира по повратку.
Истраживачка подморница руске морнарице запалила се у током планиране операције усмерене на истраживање морског дна у руским територијалним водама.
Руски Истражни комитет је покренуо истрагу о инциденту. Руска морнарица је такође покренула сопствену истрагу коју предводи командант Морнарице, Николај Евменов. Узрок пожара и даље није познат.
Руско министарство одбране је одмах одбацило Ројтерсов извештај, наводећи да није обавестило норвешке званичнике о том инциденту.
Извор: Восток / РТ
RSS