• Politika
  • Ekonomija
    • Privreda
    • Posao
  • Društvo
  • Sport
  • Kultura
  • Magazin
    • Muzika i Film
    • Ljubav i Moda
    • Poznati
    • Ljepota i Zdravlje
    • Zanimljivosti
  • Sve vijesti
    • Svijet
    • Pravoslavlje
    • Humanitarne akcije
    • Izdavaštvo
    • Zabava
    • Kultura
    • Intervju
    • Turizam
    • KNJIGA GODINE
    • Magazin
    • Ekonomija
    • Oglasi
    • Politika
    • Sport
    • Zabava
    • Nauka i tehnologija
    • Ostale teme
ASinfo Portal
  • Politika
  • Ekonomija
    • Privreda
    • Posao
  • Društvo
  • Sport
  • Kultura
  • Magazin
    • Muzika i Film
    • Ljubav i Moda
    • Poznati
    • Ljepota i Zdravlje
    • Zanimljivosti
  • Sve vijesti
    • Svijet
    • Pravoslavlje
    • Humanitarne akcije
    • Izdavaštvo
    • Zabava
    • Kultura
    • Intervju
    • Turizam
    • KNJIGA GODINE
    • Magazin
    • Ekonomija
    • Oglasi
    • Politika
    • Sport
    • Zabava
    • Nauka i tehnologija
    • Ostale teme
  • RSS

Svijet

РУСИЈА: Фонд Бајденовог сина финансирао војно-биолошки програм Пентагона у Украјини

РУСИЈА: Фонд Бајденовог сина финансирао војно-биолошки програм Пентагона у Украјини
Dejan Spasojevic
24.03.2022.

РУСИЈА: Фонд Бајденовог сина финансирао војно-биолошки програм Пентагона у Украјини

24.03.2022. – 15:32

foto: © AP Photo / Visar Kryeziu

Инвестициони фонд сина председника САД Хантера Бајдена учествовао је у финансирању војно-биолошког програма Пентагона у Украјини, саопштио је начелник Радијационих, хемијских и биолошких снага Оружаних снага Русије, генерал-потпуковник Игор Кирилов.

„Пристигли материјали нам омогућавају да испратимо шему интеракције америчких државних органа са украјинским биолошким објектима. Привлачи пажњу то да су у финансирању ових активности учествовале структуре које су блиске актуелном руководству САД, конкретно инвестициони фонд ‘Роузмонт сенека’ (Rosemont Seneca) којим руководи Хантер Бајден“, рекао је Кирилов.

Фонд располаже значајним финансијским средствима у износу од најмање 2,4 милијарде долара, прецизирао је генерал.

„Истовремено, постоји блиска веза фонда ‘Роузмонт сенека’ са главним компанијама које су радиле за америчку војску, укључујући компанију ‘Метабиота’ (Metabiota) која је, заједно са ‘Блек енд вич’ (Black and Veach) главни добављач опреме за биолошке лабораторије Пентагона широм света“, рекао је Кирилов.

Нуклеарни центар у Лос Аламосу координитор програма

Нуклеарни центар у Лос Аламосу, где је направљена прва америчка нуклеарна бомба, био је један од научних координатора војно-биолошког програма САД у Украјини, прецизирао је Кирилов.

„Размере програма су запањујуће. Поред војног ресора, у његовој реализацији директно учествују америчка Агенција за међународни развој, Фонд Џорџа Сороша, Центар за контролу и превенцију болести. Научни координатори су водеће истраживачке организације, укључујући Националну лабораторију у Лос Аламосу која прави нуклеарно оружје у оквиру ‘пројекта Менхетн’. Све те активности се спроводе под пуном контролом Пентагона“, рекао је Кирилов.

Приоритет САД у раду украјинских лабораторија

Министарство одбране Русије закључило је да је приоритет САД у раду украјинских биолошких лабораторија у Украјини било проучавање изузетно опасног узрочника антракса.

„Анализа документације показује да се у иностранство нису износили само узорци ткива и крвне плазме човека, него и опасни патогени, као и њихови преносиоци. У центар ‘Лугар’ у Грузији послато је више од 10.000 узорака. Међу примаоцима су и референтне лабораторије у Великој Британији, институт ‘Лефлер’ у Немачкој. Један од приоритета САД је био узрочник антракса кога одликује висока смртност и отпорност у животној средини“, рекао је Кирилов.

Износ финансирања програма само у периоду од 2018. до 2020. године износио је скоро 32 милиона долара.

Руски генерал је истакао да је изношење патогена из Украјине у иностранство стварало ризик од цурења „осетљивих генетских информација“, као и опасност по биолошку безбедност не само Украјине, него и региона у које су пребачени узорци. По његовим речима, познати су примери када се рад америчког војног ресора са узрочником антракса завршавао ванредним ситуацијама.

„Финансирање војно-биолошке активности омогућило је Сједињеним Америчким Државама и њиховим савезницима да извезу из Украјине најмање 16.000 биолошких узорака“, рекао је Кирилов.

САД контролишу рад 336 биолошких лабораторија у 30 земаља света, о чему сведоче подаци Министарства спољних послова Кине, саопштио је генерал.

Министарство одбране Русије сматра да је у контексту нових информација потребно тражити објашњење од Вашингтона у вези стварних циљева рада америчких биолошких лабораторија у оквиру међународне истраге.

Подсетимо, Министарство одбране Русије раније је одржало презентацију из које произилази да су Сједињене Америчке Државе потрошиле више од 200 милиона долара на рад биолошких лабораторија у Украјини, а које су учествовале у америчком војно-биолошком програму и бавиле се, између осталог, узрочницима куге и антракса.

На територији Украјине формирана је мрежа од више од 30 биолошких лабораторија које су радиле у интересу Пентагона, саопштио је раније начелник снага за радијациону, хемијску и биолошку заштиту Оружаних снага Русије генерал-потпуковник Игор Кирилов. Све за наставак америчког војно-биолошког програма већ је склоњено из Украјине након почетка специјалне војне операције Русије, објаснио је он.

rs.sputniknews.com



Izvor

TAGOVInajnovijeБајденовогвојнобиолошкиПентагонапрограмРусијаСИНАУкрајинифинансираофонд
Komentariši ovaj članak
Svijet
24.03.2022.
Dejan Spasojevic
TAGOVInajnovijeБајденовогвојнобиолошкиПентагонапрограмРусијаСИНАУкрајинифинансираофонд

More in Svijet

Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je večeras da je kombinat Azovstalj u Marijupolju potpuno OSLOBOÐEN i da je ministar odbrane Sergej Šojgu o tome obavestio ruskog predsednika Vladimira Putina.

Дејан Спасојевић21.05.2022.
PROČITAJ

Bajden: Uvjeren sam da možemo unaprijediti saradnju

Дејан Спасојевић20.05.2022.
PROČITAJ

На донбаском фронту почела „генерална битка“, стигло и 5.000 руских козака

Dejan Spasojevic20.05.2022.
PROČITAJ

Андреј Фурсов, САМО ПОБЕДА! | ИСКРА

Dejan Spasojevic20.05.2022.
PROČITAJ

Орбан: Конзервативци морају да ослободе институције у Бриселу и Вашингтону

Dejan Spasojevic20.05.2022.
PROČITAJ

Слуцки: Време је да прекинемо експеримент замајавања младих и укинемо болоњски систем образовања који је опасан трик Запада да се ослабимо изнутра

Dejan Spasojevic20.05.2022.
PROČITAJ
Skroluj za još
Tap

REKLAMNI PROSTOR

ASoglas online izdanje

ASoglas Magazin decembarsko izdanje

Reklamni prostor

ASinfo Portal

ASinfo informativni portal

Glavni urednik : Dejan Spasojević

Adresa: Svetog Save 49, Zvornik

Kontakt: asoglas.oglasnik@gmail.com , 0038766211920 (VIBER)

Korisni linkovi

  • ASoglas
  • ASoglas Izdavaštvo
  • Štamparija
  • Marketing
  • Privacy Policy and GDPR

Copyright © 2014 ASinfo.

РУСИ ЕМИТОВАЛИ ПОРУКУ НА АМБАСАДИ САД У МОСКВИ: „Нас и Срба двеста милиона“
ЛУКАШЕНКО: Ако Пољска уђе у Украјину, почиње Трећи светски рат