• Politika
  • Ekonomija
    • Privreda
    • Posao
  • Društvo
  • Sport
  • Kultura
  • Magazin
    • Muzika i Film
    • Ljubav i Moda
    • Poznati
    • Ljepota i Zdravlje
    • Zanimljivosti
  • Sve vijesti
    • Svijet
    • Pravoslavlje
    • Humanitarne akcije
    • Izdavaštvo
    • Zabava
    • Kultura
    • Intervju
    • Turizam
    • KNJIGA GODINE
    • Magazin
    • Ekonomija
    • Oglasi
    • Politika
    • Sport
    • Zabava
    • Nauka i tehnologija
    • Ostale teme
ASinfo Portal
  • Politika
  • Ekonomija
    • Privreda
    • Posao
  • Društvo
  • Sport
  • Kultura
  • Magazin
    • Muzika i Film
    • Ljubav i Moda
    • Poznati
    • Ljepota i Zdravlje
    • Zanimljivosti
  • Sve vijesti
    • Svijet
    • Pravoslavlje
    • Humanitarne akcije
    • Izdavaštvo
    • Zabava
    • Kultura
    • Intervju
    • Turizam
    • KNJIGA GODINE
    • Magazin
    • Ekonomija
    • Oglasi
    • Politika
    • Sport
    • Zabava
    • Nauka i tehnologija
    • Ostale teme
  • RSS

Politika

„ФИЛМ, ЧЕСТО, НИЈЕ ЖИВОТ!“ Огласио се министар Дмитровић о случају по којем је снимљен филм „Отац“

„ФИЛМ, ЧЕСТО, НИЈЕ ЖИВОТ!“ Огласио се министар Дмитровић о случају по којем је снимљен филм „Отац“
Dejan Spasojevic
21.01.2021.

„ФИЛМ, ЧЕСТО, НИЈЕ ЖИВОТ!“ Огласио се министар Дмитровић о случају по којем је снимљен филм „Отац“

21.01.2021. – 17:34

ИСКРА на Фејсбуку

Фото : Промо ФЦС – Маја Медић

„Филмска уметност по правилу слика живот, али филм, често, није живот. Посебно није у случају Јоксимовића”, наводи се у данашњем саопштењу министра за бригу о породици и демографији Ратка Дмитровића упућеном јавности поводом случаја Ђорђа Јоксимовића, по којем је снимљен филм „Отац“, а који говори о човеку коме је Центар за социјални рад узео децу.

У стварности, Ђорђу Јоксимовићу је Центар за социјални рад у Крагујевцу 2015. године одузео родитељско право и његове три малолетне ћерке сместио у хранитељску породицу, о чему је Спутњик писао више пута. Његов случај протеклих дана поново се нашао у фокусу јавности, након што је филм „Отац“ 16. јануара био емитован и на РТС-у.

Тим поводом, министар Дмитровић огласио се саопштењем у коме се наводи да је одлука тог Центра потврђена на неколико судских инстанци.

Дмитровић о случају „Отац“: Филм слика живот, али живот, често, није филм

Како је саопштено, Дмитровић је разговарао са директором Центра Владом Јовановићем и још неколико особа у потпуности упознатих с овим случајем, укључујући људе блиске Ђорђу Јоксимовићу.

„Све што се у овом случају подузима од стране надлежних институција има за циљ збрињавање деце. Све је за њихово добро. Слика која је створена у јавности, и даље се ствара, како неко има злу намеру да родитељима из обести узме децу, чак се спомиње и усвајање у иностранству, доказ је потпуног напознавања чињеница или свесног манипулисања. Филмска уметност у правилу слика живот али филм, често, није живот. Посебно није у случају Јоксимовића. Једно је предложак, надградња, фикција, а друго живот са свим суровостима и трагичним појавама које могу да се одражавају на људе, у овом случају на децу“, наводи се у саопштењу.

У саопштењу пише и да је Јоксимовићев случај „далеко од мозаика који је о томе сложен у јавности“.

„Не треба нико никога да осуђује и криви, чињенице и истине морају да се поштују. Колико год биле тешке и непријатне. Овде нема криваца, а све што се чини, чини се због деце. Министарство за бригу о породици и демографију, на чијем сам челу, активно се укључило у овај случај и урадићемо све што можемо, скупа с другима, да деца Ђорђа Јоксимовића расту као сва друга деца. Молим све који би да коментаришу овај случај и дају оцене, а не познају чињенично стање, да се суздрже. Због деце Јоксимовића“, написао је Дмитровић у саопштењу.

Јоксимовић: Испунио сам услове, што ми не враћају децу?

Јоксимовић је за Спутњик раније рекао да од 2015. године чека да се Центар за социјални рад у Крагујевцу „смилује“ и врати му децу.

„Не знам на чему сам. Зовем Центар, нико се не јавља, никако не могу да допрем до било кога од њих … Не знам тренутно каква је ситуација. Што се мене тиче, одавно сам испунио све услове које су од мене тражили да би ми деца била враћена. Сада имам посао и сређену кућу. Шта је сада разлог“, пита се Ђорђе.

Он је судским путем успео да издејствује да децу доведе кући само за време празника.

„Ништа није теже него кад моја три детета морам да поведем из наше куће назад у туђу, код страних људи у хранитељску породицу. Од тога је само гори повратак – кад откључам кућу и видим да је празна“, испричао нам је Ђорђе Јоксимовић.

У његов случај у понедељак се укључио и Заштитник грађана, који је покренуо поступак контроле приватности и законитости рада крагујевачког Центра за социјални рад „Солидарност“ и Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, због тога што сматра да у овом случају постоји могућност угрожавања или повреде права и најбољих интереса детета.

Одлука о покретању поступка Заштитника донета је и због информација у медијима да је Ђорђе одавно испунио све услове које је орган старатељства од њега захтевао, али да не може да успостави контакт са надлежнима у Центру.

Заштитник је од Министарства и Центра затражио да му у року од 15 дана доставе детаљне извештаје о поступању, мерама и активностима које су предузели у овом случају.

rs.sputniknews.com



Izvor

TAGOVInajnovijeДМИТРОВИЋживотјекојемМИНИСТАРнијеогласиоОтацпосеСЛУЧАЈУснимљенфилмЧЕСТО
Komentariši ovaj članak
Politika
21.01.2021.
Dejan Spasojevic
TAGOVInajnovijeДМИТРОВИЋживотјекојемМИНИСТАРнијеогласиоОтацпосеСЛУЧАЈУснимљенфилмЧЕСТО

More in Politika

SNSD-ova ekipa bilježi poraze na svim poljima

Дејан Спасојевић28.06.2022.
PROČITAJ

MIJATOVIĆ: DEMOS među četiri najznačajnije stranke u Srpskoj

Дејан Спасојевић27.06.2022.
PROČITAJ

Čubrilović: Proboj “Koridora” od istorijskog značaja za slobodu Srba i RS

Дејан Спасојевић26.06.2022.
PROČITAJ

Dodik: Oni iz opozicije koji razgovaraju sa Šmitom, uvažavaju nestanak Srpske

Дејан Спасојевић26.06.2022.
PROČITAJ

Tegeltija: BiH bi podržala “Otvoreni Balkan” da ga je predložio Zapad

Дејан Спасојевић25.06.2022.
PROČITAJ

Političari odlaskom u zapadne ambasade traže podršku za svoje fotelje, a ne pitaju zašto narod gladuje

Дејан Спасојевић25.06.2022.
PROČITAJ
Skroluj za još
Tap

REKLAMNI PROSTOR

ASoglas online izdanje

ASoglas Magazin decembarsko izdanje

Reklamni prostor

ASinfo Portal

ASinfo informativni portal

Glavni urednik : Dejan Spasojević

Adresa: Svetog Save 49, Zvornik

Kontakt: asoglas.oglasnik@gmail.com , 0038766211920 (VIBER)

Korisni linkovi

  • ASoglas
  • ASoglas Izdavaštvo
  • Štamparija
  • Marketing
  • Privacy Policy and GDPR

Copyright © 2014 ASinfo.

МОСКВА: Почели разговори о производњи руске вакцине у Србији
Додик: Ако СДА овако настави, тражићемо референдум о самосталности Српске