
Mnogo puta do sada svako od nas je imao priliku da se uveri u to da je prirodna medicina najbolja medicina, odnosno da, šta god da nas zdravstveno „strefi“, narodna medicina poznaje lek koji nam može pomoći. Isti slučaj važi i kada je u pitanju bakterija ešerihija koli, poznatija kao ešerihija, koja važi sa vrlo upornu i podmuklu bakteriju.
Inače, ono što je zanimljivo jeste činjenica da ešerihija već nastanjuje naš organizam i da je zapravo prilično korisna za nas. Ona potpomaže varenje, učestvuje u izgradnji vitamina K i B, a čak štiti organizam i želudac od drugih štetnih bakterija. Ipak, problem nastaje kada se ešerihija previše razmnoži jer tada napada urinarni trakt i creva izazivajući na taj način brojne infekcije i zapaljenja.
Ešerihija je uglavnom posledica oslabljenog imuniteta i nepravilne higijene, kako lične, tako i higijene ishrane pa je zato prevencija zapravo i najvažnija, naročito ukoliko se uzme obzir činjenica da simptome ešerihije često i ne primetimo. Ipak, ukoliko imate vrtoglavicu, drhtavicu, dijareju, temperaturu i dehidrirali ste ili osećate bol ili peckanje prilikom mokrenja, a ponekad vidite i krv – to su jasni znaci da ešerihija „luduje“ po vašem organizmu. Zato, odmah posetite lekara koji će vam uz antibiotike verovatno preporučiti i neki od ovih prirdonih, biljnih čajeva koji provereno uništavaju dosadnu ešerihiju.
Čaj od peršuna
Najpoznatiji među „kolegama“ koje se bore protiv ešerihije svakako je čaj od peršuna. Ovaj čaj jeste efikasan protiv ešerihije, ali mnogi mu zameraju prilično neugodan ukus. Ipak, efekat je mnogo važniji od ukusa, zar ne? Zato, listove peršuna prelijte ključalom vodom, neka odstoji desetak minuta, a potom popijte čaj dok je još topao. Tri puta na dan nakon glavnih obroka pijte ovaj čaj i pobedite ešerihiju!
Uvin čaj
Uvin čaj možete pronaći u bilo kojoj prodavnici, pa je lečenje ešerihije na ovaj način prilično jednostavno. Ipak, naglasićemo još jednom, pre nego što započnete bilo koju terapiju – posavetujte se sa svojim lekarom!
Čaj od brusnice
Jako ukusan lek za lečenje ešerihije je čaj od brusnice. Priprema se tako što se 30 grama brusnica kuva u pola litra vode sve dok voda ne ispari do 250 mililitra. Takođe se konzumira tri puta na dan, nakon glavnih obroka. Takođe, ako ste u prilici, u svoju ishranu ukljućite svežu ili sušenu brusnicu za opšte blagostanje organizma.
Čaj od breze
Čaj od breze se konzumira hladan, tri do četiri puta na dan. Pre nego što počnete sa ovom terapijom, posavetujte se sa lekarom. Čaj se priprema tako što se sušeni listovi breze preliju vrelom vodom, a potom se sačeka da se čaj ohladi pre konzumacije.
Čaj od kukuruzne svile
Na kraju, tu je i čaj od kukuruzne svile koji je takođe dobar za borbu protiv ešerihije. Ovaj napitak je rešenje čak i za lečenje bilo koje vrste urinarne infekcije ili zapaljenja mokraćnih kanala. Pokazao se kao dobar i za razbijanje kamena u bubregu. Čaj se priprema tako što se kukuruzna svila kuva tri minuta u već provreloj vodi, a zatim se ostavi da se proohladi. Čaj od kukurzne svile se pije najmanje tri puta na dan.
RSS