– Tim ljekara Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske dobio je dozvolu da 21. februara u Hagu pregleda Ratka Mladića, koji u tom gradu služi kaznu doživotnog zatvora, navedeno je u saopštenju ove zdravstvene ustanove.
Generalni direktor UKC-a RS Vlado Đajić rekao je da je tim ljekara spreman, i da se samo čekala dozvola Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične sudove koji je naslijedio Haški tribunal, prenosi Srna.
“Spremni smo i o svom trošku putujemo u Hag. Ljekarski tim naše ustanove pregledaće generala Mladića i njegovu dokumentaciju, te utvrditi da li je do sada pravilno liječen”, rekao je Đajić.
On je istakao da je cilj posjete da se pruži doprinos njegovom boljem tretmanu u nastavku liječenja, kao i da se odredi koje lijekove treba da koristi i gdje bi trebalo dalje da se liječi.
U timu ljekara UKC-a koji bi trebalo da posjete Ratka Mladića su neurolog, kardiolog i pulmolog.
Ratko Mladić operisan je 8. januara u holandskoj bolnici kada mu je ugrađen pejsmejker. Već sljedećeg dana on je vraćen u pritvorsku sobu u Ševeningenu.
(RTV BN/Foto: Sputnjik)
RSS