Прва награда у Хјустону за филм Милутина Филиповића

Награђени кратки трилер филм„ PIT STOP– Успутна станица” биће приказан и на Фестивалу у Кану од 18. до 23. маја

Кратки играни филм трилер под називом „Pit stop – Успутна станица” који  режирао и за њега написао сценарио написао Милутин Филиповић (27) из Мачванске Митровице, студент четврте године Академије уметности у Београду, на овогодишњем Светском фестивалу независног филма у Хјустону, одржаном од 24. априла до 3. маја, добио је престижну прву награду Голд реми аворд.

Награђени филм је сниман у сремскомитровачким селима Мартинцима и Јарку, а представља моралне и неморалне вредности групе великих криминалаца и ситних лопова у случају пљачке велике бензинске пумпе на једном од главних путева.

Филму Милутина Филиповића конкуренција је било више стотина филмова из целог света и као победнички биће приказан на овогодишњем Филмском фестивалу у Кану најављеном од 18. до 23. маја.

Главне улоге у овом филму тумачиле су  Милутинове колеге на класи глуме Лука Несторовић, Александар Димитријевић, Петар Ћирић, Алекса Могић и Душан Павић. Продуценткиња је била такође студенткиња Анастасија Таушановић. Сценариста и режисер награђеног филма Милутин Филиповић је на класи филмске и телевизијске режије, а пре тога завршио је Економски факултет и говори енглески, француски и шпанским језик. У Хјустону је присуствовао уручењу награде и позван је да буде гост на Филмском фестивалу у Кану, за шта ће добити подршку министарстава  спољних послова и културе Србије, Фондације браће Карић, као и Филмског центра и Културно-просветне заједнице Србије.

РТРС

Милутин Филиповић на уручењу награде у Америци (Фото: лична архива)

 


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *