
Reprezentacija SAD je došla do prednosti u Beču, dvojku je postigao nekadašnji NBA igrač – Džimer Fredet.
Branković je izjednačio pošto je imao dodatno bacanje posle polaganja.
Trevis je donio novu prednost Amerikancima, prvo je postigao poen iz prodora, a zatim i dodatno bacanje.
Vasić je bio odličan i borben pod košem, pa je posle skoka postigao poen, ali nije iskoristio bacanje.
Za razliku od ekipe Srbije, Amerikance je šut sa distance sjajno služio, pa je Kenjon Beri postigao novu dvojku za 7:5, a zatim Fredet za 9:5.
Konačno je Srbija pogodila dvojku, Majstorović je smanjio na 9:7.
Amerikanci su poveli sa 10:8, ali je Majstorović pogodio drugu dvojku i izjednačio rezultat.
Selekcija SAD je došla do tri poena prednosti – 14:11 bacanjima Berija, ali se onda razigrao Stojačić.
Prvo je pogodio za dva poena, a potom i polaganje za 14:14.
Ipak, na drugoj strani je briljirao Fredet – dvije nove dvojke i Amerikanci su poveli 18:15.
Drama je dostigla vrhunac pri rezultatu 19.19 (nakon dvije dvojke Srbije) – Fredet je dva puta šutirao za pobjedu (jedna lopta je “izašla” iz koša), ali nije iskoristio prilike.
Stojačić je došao do lopte nakon Majstorovićevog promašaja i donio Srbiji prednost – 20:19.
Borbeni srpski košarkaši su u odlučujućem napadu Amerikanaca ukrali loptu, ona je završila u Vasićevim rukama, a on pogodio za 21:19.
Srbija je osvojila šesti put Svjetsko prvenstvo (drugi put zaredom), a samim plasmanom u finale basketaši su obezbijedili plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu sljedećeg ljeta.
Za najboljeg igrača turnira proglašen je Strahinja Stojačić, a u najboljem timu šampionata su još Fredet i Letonac Mijeziz.
Bronza je pripala Letoniji, koja je pobijedila Brazil sa 22:12.
RSS