
Slovenački košarkaš Luka Dončić donirao je pola miliona dolara kao pomoć u oporavku od posljedica velikih požara svoje nove zajednice, uoči mogućeg debija za Los Anđeles Lejkerse u NBA ligi.
Lejkersi noćas igraju protiv Jute, a Dončić bi mogao da debituje za ekipu iz Los Anđelesa, u koju je iznenada trejdovan iz Dalasa prošle sedmice.
Dončić nije igrao od kraja prošle godine zbog problema sa listom, ali je trenirao sa novim saigračima ove nedjelje.
“Bilo je toliko tužno vidjeti i saznati o šteti od šumskih požara, kada sam sletio u Los Anđeles. Ne mogu da vjerujem, žao mi je djece koja su izgubila svoje domove, škole i mjesta na kojima su se igrala sa prijateljima. Danas moja Fondacija donira 500.000 dolara za hitan oporavak. Takođe sam posvećen obnavljanju terena i igrališta koja su uništena, pošto je svakom djetetu potrebno bezbjedno mjesto za igru”, rekao je Dončić.
“Svima pogođenima u ovim požarima – tu smo da pomognemo, sada i na duge staze”, naveo je Dončić u poruci koju je potpisao sa: “Vaš novi komšija”.
Slovenački košarkaš planira da donira znatna novčana sredstva u naredne dvije godine, sa fokusom na izgradnju dječijih igrališta.
Dončić je tri uzastopne pobjede Lejkersa gledao sa klupe, otkako je prije nedjelju dana doputovao u Los Anđeles.
(Beta/Foto: Žurnal24)
RSS