Home / Sve vijesti / Sport / Federer eliminisan – Zverev prvi finalista

Federer eliminisan – Zverev prvi finalista

Aleksander Zverev je napravio veliki uspeh, igraće za titulu na ATP tur finalu u Londonu. I to ne bilo kakav uspeh, pobedio je Rodžera Federera, 7:5, 7:6 (5).
Posle 22 godine, on će biti prvi Nemac u finalu završnog turnira. Bio je bolji od Švajcarca, ali i od londonske publike koja je očigledno navijala za Rodžera.
U prvom setu, oba tenisera su bili sugurni na svom servisu. Nešto slično kao u prvom setu između Đokovića i Čilića, tako su i Federer i Zverev bili na visini zadatka.
Ipak, prvi je popustio Federer i to u 12. gemu. Netipično za njega, dozvolio je protivniku tri brejk i set lopte, Zverev je to iskoristio i dobio početni set posle tačno 41 minuta igre.
U drugom setu, Federer je bio taj koji je prvi napravio brejk i to u trećem gemu. Poveo je sa 2:1, ali onda kada se očekivalo da potvrdi brejk, Zverev je uzvratio istom merom i izjednačio na 2:2.
U narednih osam gemova nije bilo brejka i tako su Zverev i Federer morali da odluče o pobedniku seta u taj-brejku.
Na 4:4, Zverev je dobio poen, a onda je Federer pogrešio na mreži i Zverev je stigao do dve meč lopte.
Rodžer je na svoj servis prvu spasao, ali ne i drugu. Odlično je Nemac izgradio poen, naterao Federera u defanzivu, a onda meč završio prelepim bekhend volej udarcem
Drugi polufinalni meč u „O2 areni“ između Đokovića i Andersona počinje u 21 čas.