Home / Sve vijesti / Sport / Ostali sportovi / Francuzi pokazali zašto su svetski prvaci

Francuzi pokazali zašto su svetski prvaci

Rukometaši Srbije doživeli su težak poraz od Francuske u drugom kolu Svetskog prvenstva, rezultatom 32:21 (15:12).
“Orlovi” su posle odličnog meča i remija sa Rusijom u prvom kolu, odigrali dobro prvo poluvreme protiv “Trikolora”, ali više od toga nisu mogli.
Aktuelni svetski šampioni su opravdali klasu i potvrdili silne titule osvojene prethodnih godina, počeli su da lome rivala krajem prvog, a dokusirili ga početkom drugog poluvremena.
Selektor Didije Rinar je na raspolaganju imao širok “roster” i mnogo raspoloženih igrača, koji su se smenjivali i konstantno držali visok nivo igre.
U 50. minutu su došli do 10 golova razlike, imali su i dvocifren broj strelaca, pa su do kraja susreta rutinski održavali prednost.
Najefikasniji u porazu od Francuske bio je Radivojević sa šest golova, Mošić je dao četiri, a Miloš Orbović i Vanja Ilić po tri. Francusku su sa po pet pogodaka predvodili Lidovik Fabregas i Nedim Remili.
Ona je ovim trijumfom skočila na drugo mesto sa četiri boda, koliko ima i prvoplasirana Nemačka, dok je Srbija ostala na četvrtoj poziciji sa jednim.
Srpski tim će svoju šansu za prolaz u glavnu fazu takmičenja tražiti u ponedeljak od 15.30 kada igra sa Brazilom koji posle dva kola, kao i Koreja, nema nijedan bod.