Home / Sve vijesti / Sport / Košarka / Jokić vodio Denver do nove pobede, dobre partije Bjelice i Bogdanovića

Jokić vodio Denver do nove pobede, dobre partije Bjelice i Bogdanovića

Košarkaši Denvera pobedili su prošle noći na svom terenu ekipu Toronta sa 95:86, a najzaslužniji za desetu pobedu Nagetsa u poslednjih 12 utakmica bio je sprski košarkaš Nikola Jokić.
Jokić je na parketu proveo 35 minuta i za to vreme je postigao 26 poena, uz devet skokova, četiri asistencije i dve ukradene lopte.
Srpskog košarkaša najbolje je pratio Džamal Marej sa 19 poena, od čega je 15 postigao u poslednjoj četvrtini, dok je Tori Kreg postigao 13.
U redovima Toronta najbolji je bio Kavaj Lenard sa 29 poena i 14 skokova, Delon Vajt je dodao 15, a Serž Ibaka 14 poena.
Denver sada ima skor od 20 pobeda i devet poraza i lider je Zapadne konferencije, dok je Toronto prvi na Istoku sa 23 pobede i devet poraza.
Košarkaši Sakramenta slavili su u gostima protiv Dalasa sa 120:113, uz dobre partije Nemanje Bjelice i Bogdana Bogdanovića.
Bjelica je upisao “dabl-dabl” uz 15 poena i 10 skokova, a dodao je i jednu asistenciju i četiri blokade, dok je Bogdanović utakmicu završio sa 15 poena, sedam skokova i pet asistencija.
Najefikasniji u redovima Kingsa bili su Badi Hild i Dearon Foks sa po 28 postignutih poena.
Na drugoj strani, istakao se Luka Dončić sa 28 poena i devet asistencija.
Sakramento sada ima skor 16/13, dok Dalas ima pobedu manje uz takodje 13 poraza.