Home / Sve vijesti / Sport / Fudbal / Šaćiri heroj Liverpula – Junajted srušen na “Enfildu”

Šaćiri heroj Liverpula – Junajted srušen na “Enfildu”

Fudbaleri Liverpula pobedili su u najvećem engleskom derbiju na “Enfildu” Mančester Junajted rezultatom 3:1 u 17. kolu Premijer lige.
Liverpul je prvi put posle 16. marta 2014. godine savladao Mančester Junajterd u Premijer ligi, a za veliku pobedu može da zahvali najviše rezervisti Džerdanu Šaćiriju, koji je bio dvostruki strelac.
Reprezentativac Švajcarske je u igru ušao u 70. minutu, dok je u 73. i 80 postigao drugi i treći gol za Liverpul. Pre toga su izabranici menadžera Jirgena Klopa imali terensku incijativu, pa su poveli u 24. minutu preko Sadija Manea, dok je u 33. minutu izjednačio Džesi Lingard posle velike greške golmana Alisona.
Redsi su ponovo preuzeli prvo mesto na tabeli Premijer lige, gde imaju 45 bodova, jedan više od Mančester Sitija. Mančester Junajted je šesti na tabeli sa 26 bodova.