• Politika
  • Ekonomija
    • Privreda
    • Posao
  • Društvo
  • Sport
  • Kultura
  • Magazin
    • Muzika i Film
    • Ljubav i Moda
    • Poznati
    • Ljepota i Zdravlje
    • Zanimljivosti
  • Sve vijesti
    • Svijet
    • Pravoslavlje
    • Humanitarne akcije
    • Izdavaštvo
    • Zabava
    • Kultura
    • Intervju
    • Turizam
    • KNJIGA GODINE
    • Magazin
    • Ekonomija
    • Oglasi
    • Politika
    • Sport
    • Zabava
    • Nauka i tehnologija
    • Ostale teme
ASinfo Portal
  • Politika
  • Ekonomija
    • Privreda
    • Posao
  • Društvo
  • Sport
  • Kultura
  • Magazin
    • Muzika i Film
    • Ljubav i Moda
    • Poznati
    • Ljepota i Zdravlje
    • Zanimljivosti
  • Sve vijesti
    • Svijet
    • Pravoslavlje
    • Humanitarne akcije
    • Izdavaštvo
    • Zabava
    • Kultura
    • Intervju
    • Turizam
    • KNJIGA GODINE
    • Magazin
    • Ekonomija
    • Oglasi
    • Politika
    • Sport
    • Zabava
    • Nauka i tehnologija
    • Ostale teme
  • RSS

Ekonomija

Slavica Injac savjetuje direktora Agencije za bankarstvo RS

Slavica Injac savjetuje direktora Agencije za bankarstvo RS
Redakcija Redakcija
15.09.2017.
 – U martu protiv nje potvrđena optužnica prema kojoj je “Bobar banku” i bankarski sektor RS oštetila za oko 123 miliona KM
 – Vujinić i dalje na čelu IRB RS iako joj je mandat istekao prije više od godinu dana

BANJALUKA – Iako je pred Sudom BiH u toku proces protiv Slavice Injac, jer je optužena da je “Bobar banku” i bankarski sektor RS oštetila za oko 123 miliona maraka, ona je ipak ostala zaposlenik ABRS – i to kao savjetnik novoimenovanog direktora Agencije za bankarstvo RS Radeta Rastoke, saznaje portal CAPITAL.

Dobro upućen izvor CAPITAL-a kaže da je ova informacija u Agenciji za bankarstvo RS aktuelna već nekoliko dana. Uz nju, Rastoku savjetuju i nekadašnji zamjenik direktora ABRS Dragan Serdar i bivša savjetnica Injac – Željka Rakocija.

Iako smo u više navrata danas pokušali da stupimo u kontakt sa Rastokom, njegova sekretarica je rekla da je zauzet do kraja radnog vremena, a da ćemo odgovore na pitanja dobiti u zakonskom roku od 15 dana.

Inače, Injac je, nakon što joj Sud BiH u maju ukinuo mjere zabrane, vraćena na mjesto direktora Agencije za bankarstvo RS, a taj posao obavljala je do početka jula, kada je na tu funkciju imenovan Rastoka.

Imenovanja u toku i pored optužnica

Imenovanjima na funkcije u ABRS nije prepreka ni to što je Sud BiH u martu ove godine potvrdio optužnicu protiv 16 osoba u predmetu “Bobar banka” koja ih tereti za finansijski kriminal i zloupotrebe, čime su građanima, preduzećima i pravnim subjektima nanijele štetu od skoro 123 miliona KM.

Među optuženima je i Injac, a uz nju i Darko Jeremić, Petar Cacanović, Ana Mirosavljević, Dragan Radumilo, Sonja Kurtuma, Saša Tomić, Batrić Đurišić, Zdravko Dubov, Igor Prodanović, Snežana Vujinić, Dragica Tomić, Goran Ignjatović, Pajo Panić, Drago Đukanović i Jefto Bošković.

Optužnica ih tereti da su, kao grupa povezanih osoba, imali nadzor nad cjelokupnim poslovanjem „Bobar banke“ iz Bijeljine te odobravali višemilionske kredite bez adekvatnih sredstava osiguranja, koji su nezakonito dodjeljivani povezanim pravnim osobama „Bobar grupacije“, a čija naplata realno nije bila moguća niti je vraćanje kredita bilo adekvatno osigurano.

Na taj način doveli su do finansijskog sloma „Bobar banke“ i propasti depozita koje su imale firme, organi uprave, kao i građani koji su ostali bez uloženih sredstava koja su dostizala i višemilionske iznose po pojedinim povjeriocima.

Vujinić odavno istekao mandat, ona i dalje na čelu IRB RS

Snežana Vujinić, koja je takođe tada uhapšena i protiv koje je potvrđena optužnica, i dalje je na čelu Investiciono-razvojne banke RS, iako joj je mandat istekao prije više od godinu dana.

Ipak, na pitanje CAPITAL-a u junu upućeno ministru finansija RS Zoranu Tegeltiji da li su njene odluke validne i može li ih neko osporiti, dobili smo očekivan odgovor.

„U zakonu je definisano da svi obavljaju svoju funkciju dok se ne izabere neko drugi. Tu ništa ne vidimo sporno“, zaključio je.

Vujnićeva je poznata i po tome što je kao predsjednik Nadzornog odbora „Banke Srpske“ potpisala menadžerski ugovor sa direktorom te banke Zdravkom Trivunčićem, koji je i uništio. U tužbi koju je „Banka Srpske“ podnijela protiv njega, navodi se da nije postojala saglasnost NO.

Trivunčić i izvršni direktori „Banke Srpske“ Dejan Radmanović i Boris Knežević tužili su banku jer im nisu priznata potraživanja iz radnog odnosa, nakon čega je uslijedila kontratužba u kojoj se tvrdi da su ugovori ništavni.

CAPITAL: Žana Gauk

Izvor

TAGOVI
Komentariši ovaj članak
Ekonomija
15.09.2017.
Redakcija Redakcija
TAGOVI

More in Ekonomija

Drugi samit energetike u Trebinju 20. i 21. maja

Dejan Spasojevic19.04.2021.
PROČITAJ

Uplaćena tri miliona za „Šećeranu“, slijedi namirenje povjerilaca

Dejan Spasojevic19.04.2021.
PROČITAJ

Zakon o električnoj energiji ne kreira tržište i cijene

Dejan Spasojevic19.04.2021.
PROČITAJ

Isplata 60 evra za nezaposlene – bez prijavljivanja

Tomislav Živanović18.04.2021.
PROČITAJ

Završetak prve dionice auto-puta Beograd-Sarajevo do kraja sljedeće godine

Dejan Spasojevic18.04.2021.
PROČITAJ

Hoteli u Severnoj Makedoniji odobrili specijalan popust za Srbe

Tomislav Živanović18.04.2021.
PROČITAJ
Skroluj za još
Tap

REKLAMNI PROSTOR

REKLAMNI PROSTOR

MOBILNE APLIKACIJE

Android

iPhone

ASoglas Online Izdanje

ASoglas Online Izdanje

ASINFO NA FACEBOOK-u

ASINFO NA FACEBOOK-u
ASinfo Portal

ASinfo informativni portal

Glavni urednik : Dejan Spasojević

Adresa: Svetog Save 49, Zvornik

Kontakt: asoglas.oglasnik@gmail.com , 0038766211920 (VIBER)

Korisni linkovi

  • ASoglas
  • ASoglas Izdavaštvo
  • Štamparija
  • Marketing
  • Privacy Policy and GDPR

Copyright © 2014 ASinfo.

MMF: Srbija na dobrom putu, neophodno nastaviti reforme
SASE: Promet veći od 1,5 milion KM